Zápas využitých přesilovek: Kanada x IPH Team 5:2

Turnaj IPH Cup se dostal do svého druhého hracího dne, jehož úvod obstaraly týmy Kanady a IHP týmu. Kanada vstupovala do utkání v roli favorita a po včerejší výhře 3:0 nad Českou reprezentací taky s dobrou náladou. IHP tým včera sice prohrál vysoko 1:9 s celkem USA, s Kanadou dnes ale zvládl udržet krok, ale jeho častá vyloučení nakonec zkušenější soupeř trestal.

Kanada se hned po vhazování dostala bez problémů do pásma, ale Lepáčka neohrozila. Tým IPH se dostal k puku a zamířil do útoku, Kanaďané ale svého soupeře drželi spíše u mantinelu, odkud se vymanil Joppa, ten však v dobré pozici minul nahrávku zpoza branky. Domácí mohli vyrazit do rychlého brejku, ale zastavil je ofsajd. Následná akce už ale prošla, Cozzolino se dostal až k brance, ale Lepáček přikryl puk i před číhajícím Dunnem. Kanada se útočného pásma nevzdala, do horní části branky střílel Lavin, ale hostující gólman kotouč vyrazil. Celek IPH se kombinací dostal do pásma, ale Rietveld v brance mohl být v klidu, ke střelám se hosté nedostali. Ve čtvrté minutě došlo k vyloučení domácího Halberta, ale jeho spoluhráči bránili na výbornou, téměř celé oslabení se jim dařilo vyhazovat kotouče daleko do bezpečí. Další šance Kanady na sebe nenechala dlouho čekat, Lavin však poslal puk přímo na hokejku bránícího Stašáka. V 8. minutě se diváci poprvé mohli radovat z gólu, domácí využili přesilovku, když po nahrávce Dunna poslal Cozzolino puk pod padajícím Lepáčkem do branky – 1:0. Hostující odpověď byla rychlá, hned v 9. minutě hry srovnával do horního růžku Hering – 1:1. Hosté šli znovu do čtyř, ale ani Halbert ani McGregor Lepáčka nepřekonali. Znovu to zkoušel McGregor, který viděl u branky Jacobse-Webba, ale Lepáček byl ve střehu. První třetina tak skončila nerozhodně.

Do druhé části vstoupili lépe Kanaďané, kteří hned strhli vedení na svou stranu, ve 20. minutě pálil zblízka k tyči nekompromisně Hickey – 2:1. Další rychlý útok domácích skončil v lapačce hostujícího gólmana, neprosadil se ani Jacobs-Webb a nevyšla ani jeho spolupráce s Auclerem.  Při signalizovaném vyloučení IPH týmu pálili Crane s Henrym, ale Lepáček byl ve střehu. Přesilovku si Kanaďané užili v pásmu, McGregor střílel do bránícího hráče, Dunn se aktivně tlačil před branku, ale až kombinace Cozzolina s Hickeyem, kterou vyšachovali gólmana a druhý jmenovaný tak mohl střílet do odkryté branky, přinesla navýšení domácího skóre – 3:1. Kanada se i poté držela na své útočné polovině, ale Hering vyslal do rychlé šance Kuhli-Lauensteina, který střílel zprava, domácí hráč se ale stihl vrátit a částečně jej blokovat, Rietveld si navíc povyjel a jeho střelu vyrazil do bezpečí. O chvilku později vyslal nenápadnou střelu na kanadskou klec Nordstoga, ale bez gólového efektu. Při vyloučení domácího Levièvreho se přesnou střelou nad lapačku trefil právě Nordstoga a snížil tak na rozdíl jediné branky – 3:2. Hosté se ale nepoučili ze svých vyloučení, na trestnou lavici se dostal Rennhack, což bylo pro tým Kanady jasným signálem. Po necelé minutě hry si po nahrávce McGregora přehodil pod sebou puk Cozzolino, počkal si na pohyb Lepáčka a na kostce nad ledem se rozsvítil stav 4:2. Kanada vzala otěže utkání pevně do svých rukou, do šance sice unikl Vaernes, ale Rietveld si dokázal poradit. Při vyloučení kanadského hráče se tým IPH držel dlouho v útočném pásmu, Nordstoga ale pálil jen do gólmana a ostatní střely bránící čtveřice zdatně blokovala. V závěru druhé části měl ještě šanci hostující Lyngroth, nahrával na Vaernese, ale ten skulinku v kanadské brance nenašel.

Ve třetí třetině zkoušeli domácí připravenost Lepáčka, Kovacevich střílel nad, Smith přihrával na Hickeye, který trefil vyrážečku. Hosté se nahozením dostali do pásma, ale dlouho v něm nevydrželi. Stašák ale z otočky poslal puk od modré ke kanadské kleci, Rietveld zareagoval na poslední chvíli. Útočící strany se změnili, Auclair se dostal rychle až před brankáře, ale namířil jen do něj, protože byl faulován. O chvíli později se v oslabení Lepáček znovu prezentoval dobrým zákrokem a podržel spoluhráče. Kanada vytvořila před jeho brankou obrovský závar, ale ani McGregor, ani Jacobs-Webb se nedokázali prosadit. Perné chvilky ale pro hostujícího gólmana neskončily, další velký závar vedl Jacobs-Webb  ve spolupráci s Halbertem a Boilym, ale s pomocí Kuhli-Lauensteina svou klec ubránil. Prudká střela Cozzolina do masky jím otřásla, ale v přerušení hře se dal rychle do pořádku. I po přesilovce se Kanada držela v pásmu, ale Hickey se nakonec ani nadvakrát neprosadil. Vyloučení domácího Smitha mohlo pro hosty představovat jisté uklidnění hry, do úniku se ale dostal kapitán McGregor a střelou pod lapačku zvýšil ve svém oslabení skóre svého týmu na 5:2. Kanada se pak dostala do tří, ale přesto, že se celek IPH týmu držel v útoku, na konečném stavu to už nic nezměnilo.

Duel Kanady s IPH týmem přinesl celkem 11 vyloučení.

Branky: 8. Cozzolino (Dunn, Lavin), 17. Hickey (Cozzolino, Dunn), 21. Hickey (Cozzolino), 26. Cozzolino (Hickey, Smith), 39. McGregor – 9. Hering (Vaernes, Lyngroth), 24. Nordstog (Bakke, Vaernes)

Vyloučení: 6:5