Nejlepší týmy světa se opět vracejí do Ostravy!

Spojené státy americké, Kanada, Rusko a samozřejmě Česko! Od 12. do 19. prosince 2021 proběhne v ostravské RT Torax Aréně mimořádný turnaj za účasti nejlepších para hokejových týmů planety! International Para Hockey Cup (IPH CUP) nabídne během šesti hracích dnů dvanáct zápasů světové elity. 

IPH CUP je předvánoční para hokejovou nadílkou, která je zároveň ostrou přípravou čtyř elitních národních týmů na blížící se Zimní paralympijské hry Peking 2022. „Díky našemu skvělému organizačnímu týmu můžeme dělat nejen úspěšné a velké akce typu mistrovství světa, ale také další para hokejové projekty a turnaje. Chceme být inspirací a díky nejlepšímu světovému para hokeji ukázat, že handicap nemusí být vždy jen životní překážkou,“ řekla šéfka turnaje IPH Cup Irena Šašková. Oba zámořské týmy a para hokejisté z Ruska se do Ostravy opět vracejí po bezmála půl roce. „Ostrava se pro nás stala druhým domovem s přátelskými lidmi a fanoušky, neuvěřitelnou pohostinností a obrovskou vášní pro para hokej,“ řekl za kanadskou para hokejovou reprezentaci manažér Marshall Starkman. Na ostravský led, tentokrát do RT Torax Arény, se vracejí i úřadující mistři světa z USA. A těm se tradičně právě v Česku na turnajích daří. Manažér americké para hokejové reprezentace hlavně oceňuje možnost potkat se se svými hlavními soupeři opět v tvrdém zápasovém nasazení. „Když jsme zjistili, že je možnost zúčastnit se mezinárodního IPH CUP, ani chvíli jsme neváhali a využili jsme příležitosti na turnaj přijet. V našich srdcích máme vřelé místo pro celé Česko, místní lidi, pro Ostravu a její skvělý organizační tým,“ dodal Daniel Brennan, manažer para hokejového národního týmu USA. Návrat těchto týmu tak dokazuje, že Moravskoslezský kraj a Ostrava jsou #srdcemparahokeje! „Dělá nám to opravdu velkou radost a je to pro nás čest, že se týmy právě sem chtějí opakovaně vracet. Svědčí to o tom, že dokážeme udělat skvělé zázemí pro týmy, ale taky nabízíme našim fanouškům možnost být u toho a sledovat nejlepší para hokej planety u nás doma,“ řekl šéf Českého para hokeje Jiří Šindler.

Nejlepší para hokejové týmy světa se vracejí opět do Ostravy
Photo: Petr Kotala

Turnaj zahájí 12. prosince 2021 repríza finále MS v para hokeji Ostrava 2021. Na ledě RT Torax Arény se od 14.30 utkají týmy Kanady a USA. Večerní zápas od 18:00 pak bude patřit souboji Česka s ruskou para hokejovou reprezentací. „Turnaj se odehraje dvoukolovým systémem “každý s každým“. Doufáme, že para hokejovým týmům vytvoříme opět skvělou atmosféru, a že si v této předvánoční době třeba i zazpíváme koledu u ledu,“dodala za Český para hokej Irena Šašková.

Herní plán celého turnaje International Para Hockey Cup 2021 najdete už nyní na našich stránkách v záložce IPH CUP a v sekci AKCE.

Sdílejte