Zápas třetího a čtvrtého kola parahokejové ligy hostily kluby z Čech

V prvních dvou zápasech třetího kola se dařilo celkům z Moravy, když Olomoučtí porazili Mustangy 6:2 a Zlínští deklasovali 19:1 České Budějovice. Týmy ze Slezska tak úspěšné nebyly, jelikož jak Flamingos, tak i Havířov prohráli. Sparta Ostravské předčila poměrem 3:0 a Sharks si pohlídali na domácím ledě výhru 6:2. Následující kolo, hrané v neděli, nabídlo dramatickou bitvu Sparty s Havířovem, když domácí zvítězili 1:0. Olomoučtí jasně předčili Budějovice poměrem 13:1, lídr z Varů srazil Flamingos v poslední třetině a Zlín po urputné první patnáctiminutovce porazil Mustangy.

Podrobné reportáže ze zápasů:

Mustangové se začali zvedat pozdě a Olomouckým Kohoutům podlehli

Druhý tým české para hokejové ligy, Mustangové, přivítal na čáslavském ledě Olomoucké Kohouty. Hosté se po skvělém úvodu dostali do vedení, které dokázali udržet až do konce zápasu. Utkání mělo úvodní buly v sobotu 8. 10. 2022 ve 13:00.

Utkání rozhodla již první třetina. Hosté na svého soupeře doslova vlétli a již v čase 1:29 skóroval Radim Mikuš. O necelé dvě minuty se navíc hosté, zásluhou Miloše Večerka, dostali do dvoubrankového vedení. Studenou sprchu domácích v první periodě dovršila druhá branka Miloše Večerka a trefa Radka Jedličky.

Na začátku prostřední patnáctiminutovky pokračovala krasojízda Olomouckých. V čase 16:41 dovršil Miloš Večerekhattrick a o necelou minutu později zvyšoval na 6:0 pro hosty druhým gólem Radek Jedlička. „Sestava, nebo spíše její přeskládání si sedlo až v půlce zápasu, což bylo pozdě. Rozjezd za stavu 0:6 nejde moc proti týmu, se kterým hráváte vyrovnané partie,“ řekl po utkání předseda klubu Pavel Kubeš. Branky domácích, konkrétně Pavla Doležala a Bernarda Heringa, totiž pouze korigovaly skóre na stav 2:6, který platil na konci druhé třetiny.

„Za třetí třetinu si kluci zaslouží pochvalu, začali jsme napadat a tvořit, šancemi se to jen hemžilo, ale vždy akce končily na dobře chytajícím gólmanovi soupeře,“ zhodnotil Pavel Kubeš, který nakonec dodal: „Čáslavský stadion nám je trochu zakletý, ale teď je třeba regenerovat a nabrat síly na zítřek, kdy nás čeká Zlín. “ Domácí, ani hosté se v poslední periodě neprosadili, a tak bylo výsledné skóre stejné jako po druhé části, tedy 2:6.

Branky a nahrávky: 19. Doležal, 29. Hering (Pabst) – 2. Mikuš (Jedlička), 4. Večerek (Novák, Jedlička), 12. Večerek, 13. Jedlička (Večerek), 17. Večerek (Jedlička), 18. Jedlička (Mikuš)

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kvoch, Pabst, Doležal (C), R. Buhr – Šurc, Tereska, Raška, Michalec, V. Buhr, Hering, Chudomský, Votruba

SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch – Jedlička (C), Kardoš – Hlinka, Stašák, Novák (A), Rozkopal, Žižlavský, Buriánek, Večerek (A), Mikuš, Kaščák

Autor: Štěpán Navrátil

Zlín deklasoval České Budějovice

Utkání mezi Motorem sledge České Budějovice a SHK LAPP Zlín diváky rozhodně nenudilo. Zápas se začátkem v sobotu 8. 101. 2022 ve 13:45 byl odehrán na zimním stadionu v Jindřichově Hradci. Hosté zvítězili rozdílem třidy.

Do první patnáctiminutovky naskočili hosté skvěle a ihned se ujali vedení. Do deváté minuty vstřelili zásluhou Dávida KormanaRóberta Turice a Miroslava Zdražila hned trojici branek. Jedinou branku domácích, paradoxně ve vlastním oslabení, vstřelil v čase 10:11 Roman Špaček. Hosté se ale nenechali vyvést z míry a začali s nelítostnou kanonádou. Druhé branky v zápase si připsali Dávid Korman Róbert Turic. Konečné skóre první třetiny ještě upravili Marian LigdaSlavomír Ferenčík a Martin Joppa. Po patnácti minutách platil stav 8:1 pro hosty ze Zlína.

Druhá třetina byla v naprosto stejném gardu. Otěže zápasu měli v rukou Zlínští a zásluhou dalších dvou branek Dávida Kormana odskočili na 10:1. Stejně jako v první třetině ke konci skórovali také Slavomír Ferenčík a Martin Joppa.

Poslední část hry se opět nesla v režii hostů. Skóre třetiny otevřel svým prvním gólem Josef Panák, druhé branky přidali Róbert Turic a Marian LigdaMartin Joppa přidáním dvojice branek završil své představení na čtyřech gólech. V čase 41:12 dokončil své pětigólové vystoupení Dávid Korman a hattrick si připsal i Slavomír Ferenčík. Zlínští tak celkově nad soupeřem zvítězili 19:1.

Branky a nahrávky: 11. Špaček (Ropp) – 5. Korman (Joppa, Julina), 8. Turic (Ligda), 9. Zdražil (Ligda, Turic), 13. Ligda (Mach, Julina), 14. Korman (Joppa), 14. Ferenčík (Joppa), 15. Turic (Ligda), 15. Joppa, 18. Korman (Julina), 19. Korman (Joppa), 19. Joppa (Korman, Mach), 22. Ferenčík (Joppa), 33. Panák (Joppa, Korman), 36. Joppa (Korman, Julina), 37. Turic (Ligda), 39. Ferenčík (Ligda), 40. Joppa (Julina), 41. Ligda (Panák, Joppa), 42. Korman (Joppa, Ferenčík)

Motor sledge České Budějovice: Lacko – Reast, Rumplík, Laibacher, Záluský – Ropp, Zajan (A), Běhounek (C) – Klíma (A), Zikmund, Kocanda – Špaček

SHK LAPP Zlín: Molek – Julina (A), Mach, Ferenčík – Stodůlka, Zdražil, Zicha – Joppa, Turic, Ligda (C) – Panák, Zubek, Korman

Parahokej Sparta Praha porazila nováčky parahokejové ligy Flamingos Ostrava

I přesto, že byli parahokejisté Sparty pro toto utkání v roli velkého favorita, není radno nový tým podceňovat. Pražanům se moc kombinační hokej nevedl, z čehož pramenily časté samostatné úniky hostujícího kapitána. Utkání v holešovické Sportovní hale Fortuna startovalo 8. 10. 2022 v 15:30.

Většina zápasu se nesla v tempu domácích, kteří se svou hrou stále snažili vymýšlet nápadité akce. V první třetině nakonec dokázali dostat puk do sítě hostujícího týmu jednou, a to díky Lukášovi Kapkovi, jemuž asistoval Zdeněk Krupička.

Ve druhé části byla hra podobná. Domácím se nedařila kombinace a ostravský kapitán často ujížděl do brejků, jež však nedokázal zužitkovat. A byla to právě pražská Sparta, které se podařilo zásluhou kapitána Alexe Ohara a jeho asistenta Jiřího Raula proměnit dvě šance a vytvořit si vedení 3:0.

Za vyzdvihnutí stojí akce, kdy Krupička na středovém kruhu vyhrál buly na obránce Frolíka, jenž rychlou přihrávkou našel Zapletala, který ujížděl velkou rychlostí k bráně a na konci akce předložil puk před odkrytou klec právě Jiřímu Raulovi, jenž bez problémů skóroval.

Ve třetí třetině již žádný gól nepadl a Sparta tak s ostravskými Flamingos, nováčkem ligy, vyhrála 3:0.

Branky a nahrávky: 15. Kapko (Z. Krupička), 21. Ohar (Zapletal), 21. Raul (Zapletal)

Sparta para hokej: Vápenka – Zapletal, Raul (A) – J. Krupička, Z. Krupička (A), Novotný, Frolík, Jirsa, Ohar (C), Bečvář, Kapko.

Flamingos Ostrava: M. Kudela (Staněk) – V. Kudela, Handl, Vrubel (A) – Gábor, Szturc, Puchein, Židlická, Varga, Bařák, Němec, Hečko (C)

Autor: Petra Berková

Karlovarští Sharks si připisují další vítězství. Filip Veselý si vystřílel hattrick

V sobotním duelu přivítali lídři tabulky Sharks Karlovy Vary tým Parahokej Havířov. Utkání se začátkem v sobotu 8. 10. 2022 od 16:00 se odehrálo na ledě tréninkové haly KV Arény.

Do zápasu vstoupili nejlepším možným způsobem Karlovarští, neboť minutu po začátku Filip Veselý svou střelou otevřel skóre zápasu. Žraloci se zmocnili kotouče a Havířovští ho od nich nezískávali úplně lehce. Eduard Lepáček měl dnes opravdu perný zápas, protože Karlovarští mu nedali vydechnout. Erik Fojtík se poté, co Havířovští vybojovali kotouč, snažil přelstít Bohumíra Macha, ale ten svou klec uhájil. Krátce před polovinou třetiny opět zahrozili domácí a Radek Zelinka nedal havířovskému gólmanovi šanci, když svou střelou vymetl pavučiny v rohu branky.  Ingo Kuhli-Lauenstei si pro sebe uzmul kotouč a Havířovští se usadili v útočném pásmu. Po chvilce právě Ingo Kuhli-Lauenstei využil své pozice před brankou a tečí překonal domácího brankáře. I přes několik šancí na obou stranách již do konce třetiny nebyli k vidění další branky.

Ani v druhé části se havířovským nedařilo obrat na delší dobu karlovarské o kotouč a získat tak šanci na vytvoření nějaké útočné akce. Naopak museli se soustředit na obranu před svou brankou. To však nezastavilo Michala Geiera, který střelou s těsné blízkosti oblafl Eduarda Lepáčka. Krátce poté poslal střelu na branku Karel Wágner, ale kotouč projel až za ní. Tam se ho ujal Filip Veselý, objel si branku a znovu skóroval. Po tomto gólu Karlovarští zamkli své soupeře v pásmu a pustili se do útoku. Lepáček si s většinou střel poradil. Zdařile mu asistovali i jeho spoluhráči, kteří se snažili spoluhráče odzbrojit anebo blokovali střely, které letěly na jejich klec. Jejich snaha byla krátká na Filipa Veselého, který vymetl pavouky i z rohu této branky a zkompletoval si hattrick. Jiří Forgo se několikrát pokusil přejet s kotoučem do pásma, ale jakoby na modré čáře byla zeď, přes níž se Havířovští s kotoučem prostě nedostali. Zavézt kotouč do pásma se podařilo až Eriku Fojtíkovi a Havířovští tak získali šanci na změnu skóre. To se následně povedlo Jiřímu Forgovi. Ten vypálil od modré a trefil ležícího Bohumíra Macha, i když to vypadalo, že se mu podařilo kotouč zastavit, tak se přece jenom za brankovou čáru, k velké radosti týmu Parahokej Havířov, prošel.

Do třetí části vstoupili Havířovští odhodláni zvrátit stav skóre a díky tomu, že Ingo Kuhli-Lauenstein získal puk, mohli se Havířovští usadit před Machovou brankou a zkoušet ho překonat. V této části si hosté častěji vybojovali puk a získali potřebný prostor pro vytváření útočných kombinací. Mach se k jejich lítosti nenechal zaskočit a na svou branku dal pořádný zámek. Právě Ingo Kuhli-Lauenstein byl často za ziskem kotouče a několikrát si vylámal zuby na Bohumíru Machovi. Žraloci se se ztrátou kotouče nesmiřovali lehce a využívali každé příležitosti k jeho získání. Jejich snaha byla úspěšná a tak opět několikrát zaměstnali Eduarda Lepáčka. Jedna ze zlikvidovaných střel skončila i na jeho masce. Bez šance nechal havířovského brankáře Michal Geier, který se dostal do úniku a z těsné blízkosti nezaváhal a nedal Lepáčkovi šanci. Skóre sobotního duelu se zastavilo na stavu 6:2 ve prospěch týmu Sharks Karlovy Vary, kteří po třech zápasech s devíti body vedou ligovou tabulku.

Branky a nahrávky: 2. Veselý (Wágner), 10. Zelinka (Veselý, Wágner), 19. Geier (Zelinka), 23. Veselý (Wágner, Geier), 27. Veselý (Wágner), 39. Geier (Wágner) – 12. Kuhli-Lauenstein (Prostředník), 30. Forgo

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Berger) – Wágner (A), Zelinka, Haas – Michalčín, Jeřábek, Veselý, Rennhack, Kovářík, Geier (C), Sedláček

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček (Loska) – Rauš, Kudrna (C), Fojtík, Staněk – Kuhli-Lauenstein, Stiborský, Krajča, Prostředník, Mlčák (A), Forgo

Autor: Marie Valentová

Olomoučtí Kohouti si hravě poradili se soupeřem z Českých Budějovic

Po sobotním debaklu se Zlínem čekal Motor sledge zápas s Olomoucí. Ta v předešlý den porazila Pardubice 6:2 a chtěla na herní pohodu navázat v nedělním utkání s Českými Budějovicemi. Zápas byl velmi zajímavý pro trojici hráčů Budějovic, kteří v loňské sezóně hostovali právě v Olomouci. Utkání v Budvar Aréně startovalo v neděli 9. 10. 2022 v 9:40.

Budějovice udělaly před začátkem zápasu zajímavý tah, když do branky místo Davida Lacka nastoupila Kanaďanka Meranda Reast. David Lacko se přesunul do obrany. Utkání začalo podle papírových předpokladů a už v čase 1:29 otevřel skóre mladý a nadějný hráč Olomouce Martin Žižlavský. Za dvacet vteřin vedli Hanáci už o dvě branky. Martin Novákdobrou střelou prostřelil Kanaďanku Reastovou. Olomouc pokračovala v tlaku a odměněna byla dalším gólem. V osmé minutě se prosadil kapitán Radek Jedlička. Skóre uzavřel Radim Mikuš, který dostal puk za záda brankářky Motoru sledge.

Druhou část zápasu, který se odehrával ve velmi přátelské atmosféře, začali lépe domácí para hokejisté. Petr Běhounek vybojoval puk v útočném pásmu a poslal puk na branku, kde ho těsně před Černochem tečoval Dominik Zajan, který tak snížil na 1:4. Právě on je jedním z hráčů, kteří v loňské sezóně na Hané hostovali. Poté už se ale trefovali pouze hosté. Za padesát devět vteřin vstřelil svůj druhý gól v utkání Martin Novák. Tentýž hráč zkompletoval hattrick o půl minuty později a zvýšil již na 6:1 pro Olomouc. V devatenácté minutě přidal další gól také Radek Jedlička. V tu chvíli svítilo na ukazateli skóre 1:7. Ve druhé třetině padly ještě dvě branky. Nejprve se prosadil Michal Hlinka a minutu před koncem dokončil druhý hattrick v zápase Radek Jedlička.

Třetí třetina začala za stavu 1:9 z pohledu Budějovic. Ovšem skóre se měnilo již po minutě a třiceti šesti vteřinách. Radek Jedlička dalekonosnou střelou prostřelil Merandu Reast. Po necelých sedmi minutách se radoval Radek Jedlička znovu, když přidal další gól a upravil skóre na 1:11. Asistenci si připsal olomoucký brankář Michal Černoch. Ve 43. minutě zvýšili Olomoučtí na 1:12. Branku vstřelil Radim Mikuš. Skóre zápasu uzavřel půl minuty před koncem Martin Žižlavský. Olomouc tak porazila České Budějovice 13:1 a odvezla si z jihu Čech plný počet bodů.

Branky a nahrávky: 16. Zajan (Běhounek) – 2. Žižlavský, 2. Novák (Jedlička), 8. Jedlička, 12. Mikuš (Večerek), 17. Novák (Rozkopal), 17. Novák (Rozkopal), 19. Jedlička (Rozkopal), 26. Hlinka (Kardoš), 29. Jedlička (Žižlavský), 32. Jedlička (Mikuš), 39. Jedlička (Černoch), 43. Mikuš (Novák), 44. Žižlavský (Novák)

Motor sledge České Budějovice: Reast – Rumplík, Laibacher, Lacko, Záluský – Ropp, Zajan (A), Běhounek (C), Klima (A), Zikmund, Kocanda, Špaček

Autor: Dominik Zajan

Sharks srazili Plameňáky z Ostravy až v poslední třetině

Lídr tabulky z Karlových Varů přivítal na domácím ledě nováčka parahokejové ligy. Utkání na tréninkové ploše karlovarské KV arény startovalo 9. 10. 2022 v 11:00.

Domácí začali zápas skvěle, když se v čase 3:30 prosadil z dorážky Josef Jeřábek. Před druhým gólem Karlovarských, který vstřelil Filip Veselý, jsme byli svědky nastřelení tyče na obou stranách. Do konce první patnáctiminutovky se dočkali i hosté, a to díky aktivitě kapitána Václava Hečka, jenž přesně střílel k bližší tyči.

Na začátku druhé části hry se skvěle předvedli Wágner s Veselým. Tato dvojice dělala Ostravským velké potíže, ale i přes velké šance se zatím nedokázal mladíček v dresu Karlových Varů prosadit. Jak se říká, do třetice všeho dobrého, Filip Veselý se v čase 21:15 zapsal do listiny střelců přesnou střelou k tyči.  Dvougólové vedení domácích však nemělo dlouhého trvání, jelikož o necelé dvě minuty později opět skóroval ostravský kapitán Václav Hečko. Po druhé třetině tak domácí vedli 3:2.

Teprve v poslední patnáctiminutovce začala dominance favorita. Domácí Sharks se zásluhou jednogólových střelců Radka ZelinkyPatrika Sedláčka a Václava Kováříka dostali do jasného vedení. Navíc hned dvě branky přidal Filip Veselý, čímž dovršil svůj hattrick a domácí na v zápasu zvítězili 8:2.

Branky a nahrávky: 4. Jeřábek (Veselý), 8. Veselý (Wágner), 22. Veselý, 35. Zelinka (Veselý), 38. Veselý (Zelinka, Geier), 38. Veselý (Zelinka), 42. Sedláček (Geier, Kovářík), 45. Kovářík (Haas, Sedláček) – 14. Hečko (Němec), 23. Hečko (Bařák)

SKV Sharks Karlovy Vary: Berger – Wágner (A), Zelinka, Haas – Michalčín, Jeřábek, Veselý, Kovářík, Geier (C), Sedláček, Karafiát (A).

Flamingos Ostrava: M. Kudela – V. Kudela, Vrubel (A), Szturc, Varga, Bařák, Němec, Hečko (C)

Mustangové se skvěle dotáhli v první třetině, ale zápas nakonec opanoval Zlín

Zlínští po vysokém vítězství v minulém zápasu přijeli na led Mustangů ve velké pohodě. Skóre první části sice bylo vyrovnané, ale zbytek utkání patřil hostům. V pardubické Enteria areně bylo úvodní buly v neděli 9. 10. 2022 ve 12:15.

Úvodní třetinu začali aktivněji hosté. Již v čase 1:32 šli zásluhou Martina Joppy do vedení. Zlínský útočník rovněž asistoval i u druhého gólu, když přihrával na Dávida Kormana. V desáté minutě přidal třetí branku hostů Marian Ligdaa průběh se zdál jednoznačný. Poté se však domácí mohutně vzepřeli osudu a zásluhou Bernarda Heringa, který za 103 vteřin nasázel hattrick, vyrovnali na 3:3, což byl i konečný stav po patnácti minutách hry.

Druhá část byla ale v rukou hostujících. Již po osmnácti vteřinách od úvodního buly skóroval Slavomír Ferenčík. Svou druhou branku si připsal také Martin Joppa a v přesilovce střílel přesně Pavel Julina. Do kabin šli Zlínští s již tříbrankovým vedením.

Martin Joppa dovršil svůj skvělý výkon ve třetí části, když dvěma brankami upravil stav utkání na konečných 3:8 z pohledu domácích Mustangů.

Branky a nahrávky: 12. Hering, 14. Hering, 14. Hering (Doležal, Michalec) – 2. Joppa, 5. Korman (Joppa), 10. Ligda (Turic), 16. Ferenčík (Joppa, Ligda), 24. Joppa, 26. Julina, 32. Joppa (Ligda), 38. Joppa (Ligda)

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kvoch, Pabst, Doležal (C), Buhr R. – Šurc, Tereska, Raška, Michalec, Buhr V., Hering, Chudomský, Votruba

SHK LAPP Zlín: Molek – Julina (A), Mach, Ferenčík – Stodůlka, Zdražil, Zicha, Joppa, Turic, Ligda (C), Panák, Zubek, Korman

Pražská Sparta zvítězila nad Havířovem nejtěsnějším možným rozdílem

Pražané na svém ledě přivítali parahokejisty Havířova. Utkání v holešovické Sportovní hale Fortuna startovalo 9. 10. 2022 ve 12:30

Již od samého začátku byli diváci svědky neskutečně vyrovnaného utkání. V úvodní periodě domácí sice nevyužili přesilovou hru, ale vzápětí se zásluhou Zdeňka Krupičky dostali do vedení. Stav 1:0 platil i po patnácti minutách hry.

V prostředním dějství se fanoušci bavili hrou ze strany na stranu. Puk se přeléval od jednoho pásma ke druhému, avšak žádný z týmů nedokázal své šance zužitkovat.

Parahokejisté Havířova se nechali vyloučit i v poslední třetině. Své oslabení přečkali, avšak si ubrali potřebné sekundy nutné pro vyrovnání. Nakonec nedokázali brankáře Vápenku překonat ani jednou a z pražského ledu si odvezli těsnou prohru 0:1.

Branky a nahrávky: 11. Z. Krupička

Sparta para hokej: Vápenka – Zapletal, Raul (A) – Krupička J., Krupička Z. (A), Novotný, Frolík, Jirsa, Ohar (C), Bečvář, Kapko

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček (Loskva) – Kudrna (C), Fojtík, Staněk – Keller, Kuhli-Lauenstein, Stiborský, Krajča, Prostředník, Mlčák (A), Forgo