Para hokejisté si užili den klidu před česko-slovenským soubojem

Pouhý den odpočinku měli para hokejisté v Pekingu na to, aby zahojili šrámy a zregenerovali tělo a mysl před dalšími souboji na ledě. Paralympijský program dnes pokračuje třemi zápasy. Historicky vůbec poprvé na paralympijských hrách se střetnou para hokejisté Česka a Slovenska.

Den volna čeští para hokejisté využili hlavně k regeneraci. „V Pekingu vládne teplé a slunečné počasí, takže jsme třeba strečink přesunuli ven. Jinak si kluci mohli zajít do herny, kde je biliard, pinec, šachy nebo virtuální hry, zabavili se, odpočinuli před dnešním posledním utkáním základní skupiny,“ prozradil k programu českého týmu trenér Jan Szturc. „Zatím mě kluci až překvapili, jak turnajem žijou, drží společně jako jeden tým a vzájemně se podporují,“ komentoval náladu v týmu i hlavní trenér Jakub Novotný.  V rámci prvního volného dne proběhlo i týmové focení, které je tradiční součástí turnaje. Dnes už ale česká reprezentace funguje opět v zápasovém módu.

Na programu jsou dnes tři zápasy, tým USA má ještě volno, postupně se ale utkají reprezentace Kanady s Jižní Koreou, Itálie s domácí Čínou a Češi se Slovenskem. Aktuální postřehy přímo z Pekingu můžete sledovat na webu hokej.cz. Fandit českým para hokejistům můžete i na sociálních sítích Českého para hokeje.

Zápas Česko vs. Slovensko začíná ve 13:05 (SEČ) a vysílá ho živě Česká televize

Komunikace ZPH Peking 2022 probíhá ve spolupráci s Českým paralympijským výborem a agenturou Premier Sports CZ.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Český para hokej

Sdílejte