PREVIEW DEN 2: Potvrdí favorité svá postavení?

Mistrovství světa v para hokeji v Ostravě 2019 pokračuje v neděli druhým soutěžním dnem. Ten nabídne ve čtyřech případech konfrontace papírově silnějších proti těm méně favorizovaným. Naplní se předpoklady, nebo někdo z podceňovaných překvapí?

První den rozdal karty. USA a Korea s plným počtem bodů ve skupině A, Češi a Itálie rovněž s prvními plnohodnotnými úspěchy ve skupině B. Norové, Kanada, Švédsko a Japonsko chtějí vrátit úder. Nedělní program druhého soutěžního dne nabídne opět zajímavou podívanou. Domácí láká především večerní souboj Čechů se Švédy. Sobotní duel s Japonskem přilákal do OSTRAVAR ARÉNY přes 7 000 diváků, což je český para hokejový rekord.

 

ZÁPAS 5: Prolomí Japonsko střelecké trápení?

První nedělní zápas mezi Itálií a Japonskem favorizuje tým z evropského kontinentu. Italové vstoupili do šampionátu výhrou 4:0 nad Švédy. Japonci na úvod padli vysoko s Čechy 0:8. Bude zajímavé sledovat, zda obrana a brankář squadry azzury udrží čisté konto i nyní, nebo zda se ofenzivní síla japonského draka probere k životu.

 

Zápas Japonsko – Itálie se hraje v neděli 28. dubna od 9:30 hodin

 

 

ZÁPAS 6: Kanada si nemůže dovolit další klopýtnutí

Zámořské derby mohlo mít jediného vítěze. Kanada jím nebyla, ale nyní se borci země javorového listu musejí zvednout, chtějí-li být úspěšní. V neděli je čeká bitva s Nory. Ti po těsné prohře s Koreou nechtějí být do počtu a z hlediska prognóz navíc proti favorizované Kanadě nemají, co ztratit.

 

Zápas Norsko – Kanada se hraje v neděli 28. dubna od 13:00 hodin

 

 

ZÁPAS 7: Souboj vítězů

Duel USA – Jižní Korea svede dohromady týmy, které v sobotu zvítězily. Favoritem by měly být Spojené státy, ostatně jako úřadující zlatí medailisté z paralympiády jsou favorité vlastně všech utkání. Korejci ale doma v roce 2018 brali bronz a na neutrální půdě by si rádi vyšlápli na hvězdný celek. Souboj vítězů může mít vítěze jen jednoho a je otázkou, jakou roli sehraje fakt, že Američané dohrávali sobotní večerní zápas, zatímco Korejci už dávno odpočívali.

 

Zápas USA – Jižní Korea se hraje v neděli 28. dubna od 16:30 hodin

 

 

ZÁPAS 8: Domácí tahák proti tre-kronor

V klasickém ledním hokeji evropská klasika, ale i v para hokeji zajímavý a atraktivní tahák. Češi jdou znovu do boje před vlastním publikem. Při prvním vystoupení byla desetitisícová aréna téměř plná a bouřila. Možná i to dopomohlo domácímu týmu k vysoké výhře nad Japonskem 8:0. To Švédové měli hodně vlažný vstup do šampionátu prohrou 0:4 s Itálií. Vše by mohlo hrát do karet Čechům, ale tre-kronor se nevzdají, budou bojovat a budou nepříjemní.

 

Zápas Švédsko – Česká republika se hraje v neděli 28. dubna od 20:00 hodin

 

 

 

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.